Lež = Facebook ,prohrané volby jsou chybou sítě.

28. 11. 2016 9:11:01
Informační média nemohou najít viníka jenž zapříčinil totální úpadek tradičního zpravodajství.Stále nechápu proč jejich důvěryhodnost tak strmě klesá.Média jsou v křeči a zoufale potřebují obětního beránka.

Netrvalo dlouho a odborníci již ukazují prstem na příčinu propadu důvěry k tradičním informačním kanálům.Bílým koněm Amerických voleb jsou sociální sítě.Tento mor dnešní doby jenž dovoluje masám svobodné vyjádření názorů.Facebook spolu s Ruskými hackery stojí za porážkou neporazitelné Hillary,konečně svitla naděje.Vypadá to,že nepřítel byl odhalen,novináři a redaktoři mohou jásat.Opět se ukázalo,že jsou neomylní a chyba je jednoznačně na straně nevzdělaných občanů.Tito lidé těží většinu informací právě z facebooku a zmanipulovaných Ruských webů.

Premisa je taková,že lživé zprávy šířící se pomocí facebooku výrazně poškodily Hillary a jen díky "hoaxum" bude Trump prezident.A to je první věc u které se myslící člověk pozastaví.Opravdu jen jedna strana využila těchto polopravd ke svému zájmu? Opravdu chcete někomu kdo používá svůj mozek nakukat,že jedna strana je krystalicky čistá a publikuje jen a pouze pravdu? Ve světle toho,že se zde bavíme o facebooku,tedy zprávy pocházejí od milionů uživatelů, jsem si absolutně stoprocentně jistý,že se jedná o nesmysl.Nepopírám,že na facebooku koluje spousta lží,ale jedná se o lži které přicházejí z obou táborů.

Tradiční model "Goebbels" fungoval pokud mohl občan čerpat z omezených zdrojů.Jediné co tento model narušuje jsou alternativní zdroje.Facebook model "Goebbels" značně podkopává proto byl obviněn a musí zjednat nápravu.Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše,jediným řešením jak kontrolovat tok informací pro stádo je cenzura.Algoritmy pro digitální cenzuru jsou již ze strany facebooku dávno zpracované,prý se jedná o prostředek který pomůže rozvoji facebooku v Číně.No a jen tak mimochodem umí i cenzurovat příspěvky jenž nezapadají do strategie našich elit.Ano ten slavný výdobytek demokracie zvaný svoboda slova bude obyčejnému občanu potichu odebrán.Cenzura facebooku bude chvilku fungovat.Pak majitel účtu zjistí dva tři smazané příspěvky a bude hledat svobodnější sociální síť.Žijeme v plně digitálním propojeném světě,už nikdy nebudete mít kontrolu nad tokem informací.Váš zoufalý zápas je totožný s pokusy zastavit ilegální sdílení hudby.Miliony a miliony dolarů za protipirátské ochrany a stejně se našla další cesta jak hudbu kopírovat.Pak někoho chytrého napadlo nebojovat s davem,ale vyjít mu v ústrety.Prostě prodáme písničku za dolar a uvidíme jak to bude fungovat.A ono to funguje, hudebníci vydělávají ještě více než tomu bylo když fungoval model hudebního nosiče(CD,DVD) a překupníka.V dnešním světě jste něco jako překupníci,a pokud nebudete svou práci dělat dobře,je možné že tento článek řetězu bude v budoucnu vypuštěn.

Co se týká takzvaných proRuských webů(za mou osobu se jedná o parlamentní listy).Jistěže existují a ano některé články jsou čistou manipulací,některé jsou tendenčně napsané,ale jsou tam i články pravdivé a informačně hodnotné.Já o těchto webech neměl ani ponětí.Vše se změnilo s migrační vlnou.Vždy když jsem sledoval tradiční média a jejich foto/video reportáže kde migrační vlnu tvořili většinou ženy a děti.Pak najednou vidíte na youtube záběry občanů(mobilní telefon je úžasná věc) a ejhle 80% migrantů tvoří muži.Po měsíci ujišťování,že se jedná o inženýry a doktory jsem začal vyhledávat alternativní zpravodajství.Najednou jsem zjistil,že tito lidé nehledají pomoc,oni jen vznášejí nároky.Zjistil jsem,že existují no-go zóny,IS je projekt USA včetně výcviku a výzbroje.Postupem času další stovky lží a přikreslených polopravd.Výborným zdrojem informací jsou i komentáře pod články na idnes.Mnohdy mají čtenáři daleko lepší přehled než autor článku. A zde páni redaktoři máte jádro problému,to vaše manipulace a tendenční články vehnali tradiční čtenáře na tyto webové stránky.Můžete provést analýzy a průzkumy,můžete utratit spousty peněz,můžete obviňovat xenofoby nácky,ale důvod proč vám lidé nevěří jsem tu popsal.

Víte obviňovat občany z hlouposti a plácat se po zádech s tím že z vaší strany je vše v pořádku,od toho tu máme Evropskou Unii a její špičky.Žádná sebereflexe po Brexitu,oni dělají vše správně ale tupí občané EU tomu nerozumí.Jak se vyjádřil k Brexitu předseda Evropské komise Martin Schulz."není filosofií EU aby dav rozhodoval o svém osudu".Volně přeloženo,omezení občané nevědí co dělají,to mi lídři a elity je dovedeme ke světlým zítřkům.A tak se chováte i vy,uzavřeni ve své vlastní bublině,odtržení od reality se s úzkou skupinou názorově spřízněných vzájemně ujišťujete že jen vy máte patent na rozum.

Neodpustím si poznámku na konec.Totiž ti údajní Ruští hackeři jenž manipulují s volbami v USA.Tak těchto hackerů se velmi obává i Merkelová.Pokud se hovoří o Ruských hackerech tak jsou asi všemocní,nepochybuji o jejich existenci,ale dalo by se s úspěchem pochybovat o jejich nadpřirozených schopnostech.Co na tom,že důkazy se jaksi nedostávají.Na druhé straně máme NSA,která odposlouchává celý svět.Tato agentura má na svědomí dokonce odposlechy Merkelové a dalších špiček EU.Ale zde je ticho po pěšině toho se Merkelová neobává,ale ty Ruští hackeři.....

Autor: Petr Skřivan | pondělí 28.11.2016 9:11 | karma článku: 26.99 | přečteno: 580x

Další články blogera

Petr Skřivan

Bránit sebe nebo rodinu se důrazně nedoporučuje

Aktivisté a politici se nám snaží vnutit představu, že bránit se útočníkům je naprostý nesmysl. Spolupracujte s pachatelem a hlavně se nepokoušejte bránit. Dejte jim auto, majetek, zavřete oči a přeneste se na vysněné místo.

24.1.2019 v 8:39 | Karma článku: 42.07 | Přečteno: 2087 | Diskuse

Petr Skřivan

Státy EU se musí vzdát své suverenity !!

Státy EU musí převést některé své pravomoci do Bruselu. To o čem se pouze spekulovalo je nyní oficiální. Merkelová má jediný recept na záchranu EU, členské státy nemohou rozhodovat o svém osudu. Suverenita států musí být osekána.

5.12.2018 v 9:18 | Karma článku: 42.94 | Přečteno: 2431 | Diskuse

Petr Skřivan

Newspeak: "Uprchlíci" - "neziskovka zachránila"

Neziskovka na smluveném místě převzala 19 uprchlíků a 81 nelegálních migrantů. EU nenazývá věci pravým jménem, ale používá newspeak. Média používají slova jako uprchlík/záchrana v případech kdy se o žádné uprchlíky nejedná.

7.8.2018 v 8:58 | Karma článku: 43.86 | Přečteno: 3091 | Diskuse

Petr Skřivan

Prezident Vs veřejnoprávní média

Naše veřejnoprávní média jsou tendenční, to už nějakou dobu tvrdím. Každý kdo viděl volební studio k příležitosti prezidentských voleb v USA musí o objektivitě ČT zapochybovat.

4.4.2018 v 9:26 | Karma článku: 37.41 | Přečteno: 1583 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co znamenají zásluhy v ústech nekompromisní pravice

Pro pravici neexistuje nic mimo kauzálně materialistické kategorie. Zásluha každého tkví jenom v tom, kolik vloží do systému a jenom tolik si z něj smí vzít. Všechno ostatní je krádež. Nevyčíslené zásluhy neexistují.

22.3.2019 v 20:01 | Karma článku: 7.21 | Přečteno: 241 | Diskuse

Veronika Valíková

Ať je to ten, nebo ten, vyhoďme ho z kola ven

Tuto glosu z úterní MF Dnes chci věnovat jedné známé porodnici, kde jsem sedm měsíců ležela na oddělení rizikových těhotenství, elitnímu pražskému gymnáziu, kde jsem čtrnáct let učila, a nejmenované politické straně.

21.3.2019 v 11:58 | Karma článku: 20.08 | Přečteno: 876 | Diskuse

Vašek Peričevič

Kauza Roman Ševčík: Proč transparentní účet?

Roman Ševčík je první vězeň v České republice, který se dostal na svobodu po 30 letech. Jeho životní příběh je černou můrou české justice.

20.3.2019 v 10:52 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 855 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ministerstvo obrany chce lidi připravovat na válku nebo krizi

Mám jako odpověď jediné slovo - " NECHCI ". Souhlasím s nějakými opatřeními k povodním. K výpadkům energií je to již jiné. Ty musí někdo nějak zavinit a společnost to musí vyřešit. Válčit nechci v žádném případě.

17.3.2019 v 11:12 | Karma článku: 19.67 | Přečteno: 447 | Diskuse

Veronika Valíková

Anketa o vyloučení Václava Klause mladšího z ODS

Také se zapojím. Když dnes zasedá výkonná rada strany, aby rozhodla, jak potrestat neposlušného poslance, který setrvale hřeší svou pravdomluvnosti. Pevně věřím, že ODS Klause juniora nevyžene. V opačném případě ji nebudu volit.

16.3.2019 v 11:06 | Karma článku: 47.21 | Přečteno: 9467 | Diskuse
Počet článků 28 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2538

Na určitý čas jsem vstoupil do politické strany(Realisté), chtěl jsem dělat něco víc než jen "kecat u piva". Nezvolil jsem stranu s nejvyššími preferencemi a nekalkuloval s jakýmkoliv profitem. Zvolil jsem stranu která má blízké názory. Politika je běh na dlouhou trať, tento běh vyžaduje čas, hodně času a ten já bohužel nemám. Z tohoto důvodu jsem již své členství neobnovil. Rozhodnutí vstoupit rozhodně nelituji, alespoň byla tímto krokem zodpovězena možná budoucí spekulace "co kdyby". 

Živím se jako programátor/vývojář. V mé profesi je logické uvažování nezbytné, bohužel současné kroky EU jakoukoliv logiku postrádají. Nezastávám názor, že je třeba EU opustit, ale EU se musí od základu transformovat. Nejlépe návrat k ekonomické spolupráci a zrušit nesmyslnou Lisabonskou smlouvu. Jsem sportovní střelec a člen sdružení LEX (sdružení na ochranu práv majitelů zbraní).    

Najdete na iDNES.cz